5 листопада 2026 р.
Fleet tech & telematics
13 хв читання

Найкращі електричні вантажівки в Європі 2027: моделі, запас ходу, зарядка та витрати на експлуатацію

Найкращі електричні вантажівки 2027 року в Європі: порівняння запасу ходу, батареї, потужності зарядки та витрат для eActros 600, FH Electric, Scania, DAF, MAN і Renault.

Logifie Team

Logifie Team

Logistics Technology Experts

Важкий електричний тягач з напівпричепом, підключений до зарядного пристрою на вантажному хабі європейської автомагістралі, водій стоїть біля кабіни

Найкращі електричні вантажівки в Європі на 2027 рік - це важкі тягачі з великою батареєю для далеких рейсів, які вже серійно випускаються або незабаром з'являться на ринку: Mercedes-Benz eActros 600, Volvo FH Aero Electric, далекобійний тягач Scania 720 kWh, DAF XG+ Electric, MAN eTGX та Renault Trucks E-Tech T. У першій половині 2026 року ACEA повідомила , що вантажівки з електричним заряджанням становили 4.8% нових реєстрацій вантажівок у ЄС (проти 3.6%), тоді як дизель досі займав 92.1%. Ця цифра ACEA охоплює всі вагові класи і включає плагін-гібриди, тому вона завищує частку важких електричних тягачів на батареї. Цей гайд порівнює моделі за заявленим виробником запасом ходу, розміром батареї та потужністю зарядки, пояснює, що ці цифри означають для блоку водіння 4 h 30 min, і показує, як малий або середній перевізник може скласти короткий список.

Які електричні вантажівки можна замовити в Європі на 2027 рік?

Сім виробників продають або оголосили важкі електричні тягачі на батареї для далекобійних перевезень у Європі. Таблиця містить кожну модель із запасом ходу, який заявляє виробник, та умовами, які він до цього додає. Якщо виробник не вказав умову, таблиця про це прямо зазначає. Цифри є заявами виробників, а не незалежними випробуваннями, і кожен рядок називає джерело з датою, якщо виробник її наводить.

МодельЗаявлений виробником запас ходу та умовиБатареяЗарядка (дані виробника)ДоступністьДжерело
Mercedes-Benz eActros 600До 500 km без проміжної зарядки (внутрішнє випробування: 4x2, 40 t, 20 C, попередньо підігрітою батареєю); до 560 km у найекономічнішій конфігурації621 kWh встановлено, понад 95% корисна ємність, 800 VCCS2 до 400 kW, близько 70 min для 10-80%; MCS у другій половині 2027 року, менш ніж за 30 min до 1,000 kWУ серійному виробництві з кінця 2024 рокуDaimler Truck, 2026-10-05
Mercedes-Benz eActros 600 LowlinerБлизько 500 km при 40 t з 3 пакетами, приблизно як у стандартного eActros 6003 x 207 kWh LFP = 621 kWh (eActros 400 Lowliner: 2 пакети, 414 kWh)CCS2 до 400 kW; 10-80% близько 46 min (2 пакети) та близько 70 min (3 пакети)Замовлення з 3 кварталу 2026 року в EU30 та окремих ринках; серійне виробництво у Wörth am Rhein з 2 кварталу 2027 рокуDaimler Truck Polska, 2026-06-02
Volvo FH Aero Electric (розширений запас ходу)До 700 km (цикл випробування не вказано)Не вказаноCCS 350 kW, 20-80% близько 85 min; MCS 700 kW, 20-80% близько 50 minПоетапний старт з 2026 року; дат замовлення чи поставки немаєVolvo Trucks, 2026-04-14
Volvo FH, FM, FMX ElectricДо 470 km (цикл випробування не вказано)Не вказаноCCS 350 kW, 20-80% близько 65 minПоетапно з 2026 року; GCW до 65 tVolvo Trucks, 2026-04-14
Scania електричний далекобійний тягачДо 720 km при 42 t GTW; до 450 km при 64 t GTW720 kWh корисна ємність (варіанти від 240 kWh)CCS2 375 kW, 10-80% близько 90 min; MCS 750 kW, 10-80% близько 45 minОпція 720 kWh доступна на початку 2027 рокуСторінка продукту Scania (без дати, перевірено 2026-11-05)
DAF XG та XG+ ElectricПонад 500 km з 5 пакетами (умови не вказано); оновлення з IAA 2026 каже понад 550 km (умови не вказано)Від 3 до 5 пакетів LFP3 пакети 10-80% трохи більше ніж за 45 min; потужність у kW не вказанаСерійне виробництво стартувало в Eindhoven (реліз 2026-05-06)DAF, 2026-05-06
MAN eTGX 4x2До 660 km з 6 пакетами; «значно понад 500 km у реальних умовах типових далекобійних перевезень»552 kWh бруттоMCS до 750 kW, близько 30 min (вікно не вказано)Світова прем'єра на IAA 2026; дати замовлення та поставки не вказаноMAN, 2026-09-21
MAN eTGX 6x2До 720 km без проміжної зарядки; типовий повсякденний запас ходу понад 600 km644 kWh брутто (7 пакетів)MCS до 750 kWДати не вказаноMAN, 2026-10-22
Renault Trucks E-Tech T 780 (6x2)До 660 km (GCW не вказано); у попередньому релізі було 600 km при 32 t780 kWhCCS до 350 kW; MCS до 700 kWДоступна для замовлення з 2025-11-18Renault Trucks, 2026-09-15
Iveco S-eWay (електричний тягач)До 600 km (умови не вказано)603 kWh загалом, 97% корисна ємність350 kW DC, 20-80% за 60 minПоставки з 2026 року (реліз 2025-06-13)Iveco Austria, 2025-06-13

Кожна цифра в таблиці взята з власного релізу виробника або сторінки продукту: Daimler Truck (eActros 600) , Daimler Truck (Lowliner) , Volvo Trucks , Scania , DAF , MAN , Renault Trucks та Iveco .

Окремо журі визнало електричну лінійку Volvo: FH Aero Electric з запасом ходу до 700 km та FH, FM і FMX Electric до 470 km отримали звання Міжнародного вантажівки року 2027, нагорода прийнята 2026-09-14 на IAA Transportation у Ганновері . Нагорода стосується лінійки загалом і не є випробуванням запасу ходу. Це була восьма перемога Volvo і друга для FH Electric.

Як далеко може проїхати важка електрична вантажівка на одній зарядці?

Заявлені виробниками запаси ходу важких електричних тягачів зараз коливаються приблизно від 450 km до 720 km, але цифра має сенс лише разом із вагою та умовами випробування. Scania наводить обидві межі на одній сторінці: до 720 km при 42 t GTW та до 450 km при 64 t GTW. Якщо взяти першу цифру для рейсу з 64 t, запас ходу буде завищено приблизно на 270 km.

ℹ️

Вага змінює запас ходу. Scania вказує до 720 km при 42 t GTW і до 450 km при 64 t GTW, тому завжди звіряйте заявлений запас ходу з власною загальною вагою з причепом.

Mercedes-Benz дає найчіткіші умови випробування в таблиці: до 500 km для eActros 600 у конфігурації 4x2 при 40 t і 20 C з попередньо підігрітою батареєю. MAN розділяє максимальну та очікувану цифри. eTGX 4x2 досягає до 660 km, а MAN описує «значно понад 500 km у реальних умовах типових далекобійних перевезень». Volvo та Iveco не вказують цикл випробування для своїх головних цифр, тому сприймайте їх як верхні межі та запитуйте у дилера цикл письмово.

Зима, гори та вантаж можуть знизити реальний запас ходу нижче заявленого виробником. У джерелах, які переглянуто для цього гайду, жоден виробник не вказує цифру для зими, тому найбезпечніший спосіб планування - взяти заявлений запас ходу, закласти запас і перевірити вантажівку на своєму маршруті.

Скільки коштують електричні вантажівки у 2027 році і що знижує ціну?

Жоден виробник у цьому порівнянні не публікує ціну на свій важкий електричний тягач. Вартість залежить від розміру батареї, конфігурації осей, опцій і пропозиції дилера, тож будь-який ціновий діапазон у блозі був би здогадкою. Можна перевірити дані про витрати на експлуатацію та політичну підтримку навколо них.

Аналіз Transport & Environment від 2026-09-28 показав, що електричні вантажівки мають нижчу сукупну вартість володіння за п'ять років, ніж дизельні, у 6 з 9 основних ринків ЄС, на які разом припадає 46% нових продажів важких вантажівок у ЄС. Економія сягає до EUR 100,000 у Нідерландах та до EUR 85,000 у Німеччині, а окупність у обох випадках близько 2 років. T&E прогнозує, що до 2030 року електрика стане дешевшою на всіх 9 ринках. Це змодельовані результати для визначеного випадку, тому ваш власний цикл роботи та ціна електроенергії можуть змінити їх у будь-який бік. Наш гайд про сукупну вартість електричної та дизельної вантажівки пояснює вхідні дані.

Ринки, де електрика дешевша за п'ять років

6 з 9

Transport & Environment визначив нижчу сукупну вартість володіння електричними вантажівками за п'ять років у 6 з 9 основних ринків ЄС, які разом складають 46% нових продажів важких вантажівок у ЄС.

Німеччина додає пряму економію. Федеральне міністерство транспорту продовжило звільнення від мита для безвикидних вантажівок з 2025-12-31 до 2031-06-30 у своєму прес-релізі від 2025-12-01. Той самий реліз вказує частку безвикидних нових важких вантажівок у ЄС на рівні 3.9% у 2024 році.

Регулювання задає довгостроковий напрям. Згідно з Регламентом (ЄС) 2024/1610 , викиди CO2 нових важких транспортних засобів мають знизитися на 45% з 2030 року, на 65% з 2035 року та на 90% з 2040 року порівняно з базовими періодами. Вартість дизельного палива залишається базою для порівняння, а сторінки цін на пальне Logifie показують поточні ціни на дизель по країнах.

Яка потужність зарядки підходить під правило перерви водія?

Вантажівка відповідає правилу перерв, якщо вона може додати корисну частку батареї під час 45-хвилинної перерви, яку Регламент (ЄС) 561/2006 вимагає після 4 h 30 min керування. Це практичний критерій для потужності зарядки, адже зупинка, яка накладається на обов'язкову перерву, не коштує часу водіння.

Цифри виробників поділяються на дві групи. CCS на 350-400 kW займає близько 60-90 min для великої батареї: Mercedes-Benz вказує близько 70 min для 10-80% на eActros 600, Volvo близько 85 min для 20-80% на FH Aero Electric, а Scania близько 90 min на своїй опції 720 kWh. Такі сесії довші за одну перерву. MCS, Megawatt Charging System, змінює картину. Scania вказує близько 45 min для 10-80% при 750 kW, Volvo близько 50 min для 20-80% при 700 kW, а MAN близько 30 min при до 750 kW без уточнення діапазону заряду. eActros 600 має MCS лише в другій половині 2027 року.

Можливості вантажівки - це лише половина справи, адже хаб має існувати. Milence , спільне підприємство Daimler Truck, Traton та Volvo, повідомило про 39 діючих хабів і 11 у будівництві після відкриття свого хабу Temse у Бельгії 2026-10-24. У Temse є 4 MCS-пости з потужністю MCS до 1,500 kW та разовою ціною від EUR 0.379/kWh без ПДВ.

Юридичне нарощування інфраструктури відбувається поетапно. AFIR (Регламент (ЄС) 2023/1804) вимагає, щоб громадські пули зарядки для важких вантажівок покривали 15% мережі TEN-T до кінця 2025 року та 50% до кінця 2027 року, а вся основна мережа була покрита до 2030 року. Пункти мають розташовуватися кожні 60 km на основній мережі та кожні 100 km на комплексній мережі, як підсумовано в податковому попередженні KPMG . Покриття на рівні країн описано в нашому огляді електричних вантажних коридорів та гіді з інфраструктури зарядки .

Що краще підходить: Mercedes eActros 600 чи Volvo FH Electric?

Жоден не перемагає на кожному маршруті, бо два виробники заявляють свої цифри на різній основі. eActros 600 пропонує заявлений тестовий кейс 40 t (до 500 km), батарею 621 kWh і серійне виробництво з кінця 2024 року. FH Aero Electric пропонує вищу заявлену цифру: до 700 km та GCW до 48 t, але Volvo не вказує циклу випробувань, ємності батареї та дат замовлення чи поставки.

Якщо ваша робота побудована на вантажах 40 t і ви хочете вантажівку, яку можна замовити за опублікованими умовами, eActros 600 легше оцінити. Якщо головне обмеження - довжина маршруту, FH Aero Electric варто обговорити з дилером, а першими двома питаннями мають бути цикл випробувань і слот поставки. Для роботи з мега-напівпричепами eActros 600 Lowliner додає вантажопідйомність до 21 t, замовлення відкриті з 3 кварталу 2026 року, а виробництво у Wörth - з 2 кварталу 2027 року.

Чи прийде Tesla Semi в Європу?

Датованого первинного джерела не знайдено. Станом на 2026-11-05 у джерелах, які переглянуто для цього гайду, немає європейського портфеля замовлень і європейської специфікації від виробника. Галузеві медіа обговорювали європейський старт, але ці повідомлення - непідтверджені графіки. Замовлення на 2027 рік не варто будувати на цьому.

Як скласти короткий список електричних вантажівок для ваших маршрутів

Робочий короткий список починається з вашого найдовшого реалістичного дня і рухається від нього до вантажівки. Ці кроки підходять перевізнику, який працює з кількома тягачами або кількома десятками.

  1. Виміряйте найдовший блок водіння. Беріть реальну відстань, яку ви проїжджаєте між 45-хвилинними перервами, а не середньомісячне значення. Блок у 4 h 30 min на швидкості автомагістралі дає відстань, яку вантажівка має подолати до того, як зможе зарядитися на обов'язковій зупинці.
  2. Звірте заявлений запас ходу з вашою вагою. Знайдіть цифру виробника для вашої загальної ваги з причепом. 450 km при 64 t і 720 km при 42 t у Scania - це різні вантажівки на дорозі, і ваш короткий список має використовувати цифру для вашого вантажу.
  3. Перевірте зарядку з обох боків. Переконайтеся, що на вашому маршруті є хаби CCS або MCS з потрібним інтервалом, і чи має вантажівка, яку ви розглядаєте, MCS вже зараз або лише згодом (eActros 600 має його для другої половини 2027 року).
  4. Сплануйте нічну стоянку. Вантажівка, яка заряджається, поки водій відпочиває, потребує стоянки з живленням. Сторінки стоянок для вантажівок допоможуть побачити, де розташовані нічні стоянки вздовж маршруту.
  5. Запитайте пропозицію письмово. Запитуйте у кожного дилера ціну, слот поставки, цикл випробувань і умови гарантії, адже жоден виробник не публікує ціну на ці вантажівки. DAF вказує 8-річну гарантію на свою електричну лінійку, тож уточніть, чи вона покриває батарею, і порівняйте з нею інших.
  6. Змоделюйте маршрут перед замовленням. Порівняйте дизель і електрику на вашому власному пробігу, платних дорогах та вартості енергії за методом TCO, посилання на який наведено вище, а потім звірте числа з ринковими результатами T&E.

Пілот із двох вантажівок на одному маршруті навчить більше, ніж самі таблиці. Кілька моделей вище лише виходять у виробництво або не мають вказаних дат поставки, тому попросіть у кожного дилера демонстраційну вантажівку на вашому реальному маршруті.

Часті запитання

Яка електрична вантажівка з найбільшим запасом ходу в Європі?

Два виробники заявляють до 720 km: Scania для свого тягача 720 kWh при 42 t GTW та MAN для eTGX 6x2 без проміжної зарядки. Volvo заявляє до 700 km для FH Aero Electric. Умови відрізняються між виробниками, тому цифри не можна прямо порівнювати.

Чи можна зарядити електричну вантажівку під час 45-хвилинної перерви водія?

Так, якщо вантажівка і зарядний пристрій сумісні. Scania вказує близько 45 min для 10-80% на MCS, а DAF вказує трохи більше ніж 45 min для 10-80% на вантажівці з 3 пакетами. Сесії CCS на більших батареях за цифрами виробників тривають 60-90 min, що довше за одну перерву.

Скільки коштує важкий електричний тягач?

Жоден виробник у цьому порівнянні не публікує ціну. Вартість залежить від розміру батареї, конфігурації та пропозиції дилера, тож запитуйте письмові пропозиції у кожного дилера зі свого короткого списку.

Чи дешевше експлуатувати електричні вантажівки, ніж дизельні?

У 6 з 9 основних ринків ЄС - за аналізом T&E від 2026-09-28, який розглядає сукупну вартість володіння за п'ять років. Економія сягає до EUR 100,000 у Нідерландах і до EUR 85,000 у Німеччині. Ваш власний пробіг і ціна енергії визначають результат для вашого парку.

Чи платять електричні вантажівки мито в Німеччині?

Безвикидні вантажівки звільнені від німецького мита до 2031-06-30, згідно з продовженням, оголошеним Федеральним міністерством транспорту 2025-12-01. Безвикидні вантажівки до 4.25 t звільнені без обмеження за часом.

Чи доступна Tesla Semi в Європі?

За наявними даними - ні. Виробник не опублікував європейського портфеля замовлень чи специфікації в джерелах, які переглянуто для цього гайду.

Яка частка нових вантажівок у ЄС є електричною?

ACEA повідомляє, що вантажівки з електричним заряджанням становили 4.8% нових реєстрацій вантажівок у ЄС у першій половині 2026 року проти 3.6% роком раніше, а дизель - 92.1%. Цифра включає плагін-гібриди та всі вагові класи. BMV вказує частку безвикидних нових важких вантажівок у ЄС на рівні 3.9% за 2024 рік.

Готові порахувати на своїх маршрутах? Оцініть витрати на рейс у калькуляторі вантажних перевезень Logifie і візьміть цифри на першу зустріч із дилером.

LGFI-1234567

Warsaw → Berlin

В дорозі
Завантаження завершено
У дорозі
Розвантаження
Митне оформлення

Відстеження вантажу

Logifie
Відстеження вантажу

Знайте, де ваш вантаж. У будь-який час.

Введіть номер замовлення та код безпеки, щоб відстежити статус, маршрут і графік вашого відправлення в реальному часі.

  • Оновлення статусу в реальному часі для кожної зупинки
  • Безпечний доступ за номером замовлення та кодом відстеження
  • Повна хронологія з кількома зупинками та мітками часу
Безкоштовний додаток для водіївiOS & Android

Все, що потрібно далекобійнику. Завжди безкоштовно.

Знайдіть паркінг для вантажівок, порівняйте ціни на пальне та відстежуйте час водіння — без облікового запису, без підписки.

  • Паркінг для вантажівок — Знайдіть сертифіковані майданчики відпочинку на маршруті
  • Ціни на пальне — Порівняйте ціни на дизель на найближчих заправках
  • Час водіння — Відстежуйте час водіння та обов'язкові перерви
Download on the App StoreGet it on Google Play

Logifie Driver Assistant

від Logifie

Безкоштовний

Паркінг для вантажівок

50k+ місць

Ціни на пальне

В реальному часі

Час водіння

Відповідає ЄС

Реєстрація не потрібна

Найкращі електричні вантажівки в Європі 2027 | Logifie