5 листопада 2026 р.
Fleet tech & telematics
10 хв читання

Нові вантажівки 2027: усі оновлення тягачів від Volvo, Scania, DAF, MAN, Mercedes, Iveco та Renault

Нові вантажівки 2027 у Європі: усі оновлення тягачів від Volvo, Scania, DAF, MAN, Mercedes, Iveco та Renault, з датами та застереженнями.

Logifie Team

Logifie Team

Logistics Technology Experts

Ряд нових європейських тягачів на стоянці виставкового залу в Ганновері, знятих знизу за спокійного денного світла

Нові вантажівки 2027 року здебільшого отримали оновлення двигунів і трансмісій: дизельний Volvo D13 і газовий G13, трансмісія Mercedes-Benz Powerliner, двигун Renault Trucks DE13 R, а також нові електричні тягачі від MAN, DAF, Scania та Iveco. Volvo Trucks оголосила 2026-05-11, що продажі її нової 13-літрової платформи стартують у третьому кварталі 2026 року ( Прес-реліз Volvo Trucks ), а дизель становив 93.2% нових вантажівок у ЄС у 2025 році ( дані ACEA за публікацією newmobility.news від 2026-01-29 ). Цей посібник перелічує те, що підтвердив кожен із семи виробників, прямо вказує, де виробник нічого нового не оголосив, і пояснює, яке оновлення важливе для якого типу перевезень. Інформація актуальна станом на 2026-11-05, тож уточніть дати у свого дилера перед підписанням замовлення.

Що насправді змінюється в європейських тягачах у 2027 році?

Більшість змін прихована під кабіною. Volvo, Mercedes-Benz і Renault Trucks представляють новий або переглянутий дизельний двигун, Volvo додає газову версію свого нового двигуна, а MAN додає функції допомоги водієві до TGX. Електричні тягачі від MAN, Scania, DAF, Renault, Volvo, Mercedes-Benz та Iveco мають заявлений запас ходу 500 km і більше, тоді як водень залишається на рівні малої серії або тестів.

Кілька положень пояснюють усе нижче:

  • Цифри економії палива - це заяви виробників, а не незалежні випробування. Кожен виробник використовує власну базу порівняння, тому цей посібник не ранжує виробників за відсотками.
  • Дизель залишається основним вибором. У 2025 році в ЄС зареєстровано 307,460 нових середніх і великовантажних вантажівок, що на 6.2% менше, ніж у 2024 році, а електричні зросли до 4.2% з 2.3%, тоді як LNG і CNG разом становили 2.6% (дані ACEA, як у вступному абзаці).
  • Електромобілям тут відведено короткий огляд. Запас ходу, зарядка та детальні моделі розглянуті в порівнянні електричних тягачів, на яке є посилання в розділі про електромобілі нижче.
Частка дизеля в нових вантажівках ЄС, 2025

93.2%

Дизель становив 93.2% нових вантажівок у ЄС у 2025 році за даними ACEA.

Виробник за виробником: що кожен бренд оголосив на 2027 рік?

Кожен рядок нижче взято з прес-релізу виробника. Там, де наведено цифру, поруч зазначено базу порівняння, і ці бази відрізняються від рядка до рядка.

ВиробникОновлення 2027Силова установкаЦифра виробника та її базаТерміни
Volvo TrucksНові двигуни D13 і G13 у FM, FMX, FH і FH AeroДизель, газДо 4% менша витрата палива порівняно з попереднім D13 eSCR, змодельовано для FH 500 з масою 35 t з I-See, I-Roll та зупинкою/запуском двигуна; FH Aero до 5% порівняно зі стандартним FHПродажі стартують у третьому кварталі 2026, спершу в Європі
Mercedes-Benz TrucksТрансмісія Powerliner з переглянутими OM 470 і OM 471ДизельДо 4% менша витрата палива, Actros L 4x2 LS модель 1850 проти моделі 1851 з двигуном OM 471 третього поколінняУ вантажівках з квітня 2027
Renault TrucksT High 2027 з двигуном DE13 R і новою коробкою передач OptidriverДизельDE13 R до 540 hp, до 4% менше палива та CO2, ніж у попередникаПоказано на IAA Transportation 2026, дати продажів не вказано
MANTGX з PredictiveDrive і EBA Advanced; новий eTGXДизель, електроPredictiveDrive приблизно 5% економії порівняно з керуванням вручну, до 9% на складній місцевостіIAA Transportation 2026
DAFОновлення XD, XF, XG і XG+ для допомоги водієві та даних парку; XG і XG+ ElectricДизель, електроУ релізі немає цифр щодо двигуна чи економії паливаIAA Transportation 2026; серійне виробництво електричних моделей стартувало в Айндговені у травні 2026
ScaniaSuper 11 з п'ятициліндровим двигуном, 14-ступенева коробка передач; опція довгорейсової батареїДизель, HVO, B100, електроSuper 11 на 7% менша витрата палива порівняно з попереднім п'ятициліндровим 9-літровим двигуномSuper 11 у новинах Scania у 2026 році; опція батареї 720 kWh доступна на початку 2027
IvecoS-Way MY24 залишається перевіреною базою; тягач S-eWayДизель, електроS-Way MY24 на до 10.54% нижче споживання порівняно з MY22, підтверджено TUV SUD на тому самому маршруті та з тими самими водіямиПоставки S-eWay стартують у 2026 році

Volvo Trucks

Volvo представила дизельний двигун D13 (від 380 до 560 hp, від 1,800 до 2,900 Nm) та газовий двигун G13 (від 420 до 500 hp, від 2,400 до 2,800 Nm), обидва спершу виготовлені в Сковде. Двигуни розраховані на B100, HVO, біо-LNG та зелений водень, і вони відповідають правилам шуму NNR3 ( Прес-реліз Volvo Trucks, 2026-05-11 ). На IAA Transportation 2026 Volvo також показала FH16 Aero, газову вантажівку FH Aero і випробувальну вантажівку з водневим двигуном внутрішнього згоряння, яку планує вивести на ринок до 2030 року, а також FH Aero Electric із запасом ходу до 700 km ( Volvo Trucks через Cision, 2026-07-01 ). Журі премії «Вантажівка року 2027» обрало важку лінійку Volvo на батарейному електроприводі. Це нагорода журі для однієї лінійки, а не рейтинг усього ринку.

Mercedes-Benz Trucks

Покоління Powerliner переглядає OM 470 (від 360 до 455 hp, від 1,800 до 2,200 Nm) та OM 471 (від 421 до 550 hp у чотирьох варіантах, від 2,200 до 2,800 Nm). OM 471 отримує новий найвищий варіант, а рекомендована конфігурація для далеких рейсів поєднує його з коробкою G 291 і довгим передавальним числом мосту ( Прес-реліз Daimler Truck, 2026-09-13 ). Серед електричних моделей eActros 600 та 400 Lowliner - це низькорамний сідловий тягач 4x2 для мега-причепів, з замовленнями від третього кварталу 2026 року і серійним виробництвом у Верті з другого кварталу 2027 року. Далі йде мала серія приблизно зі 100 водневих вантажівок NextGenH2, першим клієнтом буде Dachser, а перша вантажівка має бути поставлена наприкінці грудня 2026 року ( Огляд Daimler Truck щодо IAA Transportation, червень 2026 ).

Renault Trucks

T High 2027 отримує двигун DE13 R потужністю до 540 hp і до 2,800 Nm у парі з новою коробкою передач Optidriver, а Renault заявляє до 4% меншу витрату палива та CO2, ніж у попередника. У релізі не вказано дати продажів. Електричний E-Tech T 780 має запас ходу до 660 km і доступний для замовлення з 2025-11-18 ( Допис Renault Trucks на сайті IAA Transportation, 2026-07-02 ).

MAN

MAN представила PredictiveDrive, який зчитує дорогу на 3 km попереду, і систему екстреного гальмування EBA Advanced, що відповідає законним вимогам, які набувають чинності у вересні 2028 року ( Прес-реліз MAN, 2026-10-14 ). MAN не опублікувала перевіреної цифри для дизельного двигуна 2027 року у своєму новинному розділі. Новий eTGX має запас ходу до 720 km (6x2, 644 kWh) або 660 km (4x2, 552 kWh), заряджається потужністю до 750 kW через MCS приблизно за 30 хвилин і на до 3% ефективніший за попередника ( Прес-реліз MAN, 2026-10-22 ).

DAF

DAF додала систему Drowsiness and Distraction Detection, яка попереджає, коли очі водія відводяться від дороги понад 6 секунд, а також On Board Fuel Monitoring, On Board Weight Monitoring і віддалене оновлення програмного забезпечення. Компанія також показала жорстку шасі 10x4 масою до 54 t, низьке шасі для автовозів і пакет Single Driver Luxury Package зі спальним місцем Relax Bed 90 cm у XG і XG+ ( Прес-реліз DAF, 2026-09-14 ). У релізі DAF не названо нового дизельного двигуна і не наведено цифри економії палива. Серійне виробництво XG і XG+ Electric стартувало в Айндговені, із запасом ходу понад 500 km на 5 батарейних блоках ( Прес-реліз DAF, 2026-05-06 ).

Scania

Сторінки новин Scania, які перевірено для цього посібника, не містять нового 13-літрового двигуна на 2027 рік. Її останнім перевіреним дизельним продуктом є Super 11, легкий п'ятициліндровий 11-літровий агрегат потужністю 350 hp / 1,800 Nm, 390 hp / 2,000 Nm і 430 hp / 2,200 Nm, з новою 14-ступеневою коробкою передач і HVO для всього ряду. Scania заявляє на 7% меншу витрату палива порівняно з попереднім п'ятициліндровим 9-літровим двигуном і на до 30% довші інтервали технічного обслуговування ( Новинний розділ Scania ). Опція довгорейсової батареї на 720 kWh має запас ходу до 720 km при масі 42 t і доступна на початку 2027 року ( Сторінка Scania про електричні вантажівки на батареях ).

Iveco

На момент написання не було жодного релізу Iveco з цифрами на 2027 рік, тому в цьому посібнику не наведено відсотка економії палива для нового модельного року Iveco. Останній підтверджений виробником показник - до 10.54% нижче споживання у S-Way MY24 порівняно з MY22 ( Прес-реліз Iveco, 2025-03-03 ). Електричний тягач S-eWay пропонує до 600 km з батареї 603 kWh із зарядкою постійним струмом 350 kW ( Прес-реліз Iveco Austria, 2025-06-13 ).

Які правила визначають оновлення 2027 року?

Три регламенти ЄС визначають оновлення 2027 року, і кожен має свою дату.

Euro 7 для важких транспортних засобів, Регламент (ЄС) 2024/1257, застосовується до нових типів з 2028-05-29 і до всіх нових важких транспортних засобів з 2029-05-29 ( EUR-Lex ). 2026-10-20 ACEA попросила про дворічну відстрочку, яка перенесла б дати на 2030 і 2031 роки. Це лише прохання, і чинне законодавство не змінилося ( trans.info, 2026-10-20 ).

Загальний регламент безпеки (ЄС) 2019/2144 вимагає попередження про відволікання уваги водія на всіх нових реєстраціях з 2026-07-07, включно з вантажівками ( EUR-Lex ). Система моніторингу водія DAF належить до цієї сфери, хоча в релізі DAF вона не пов'язана з цим правилом.

Стандарти CO2 для важких транспортних засобів, Регламент (ЄС) 2024/1610, вимагають, щоб викиди CO2 нових важких транспортних засобів знизилися на 45% з 2030 року, на 65% з 2035 року і на 90% з 2040 року відносно базових періодів ( Європейська комісія ). Ця ціль є регуляторним тлом для підвищення ефективності дизелів і ширшого діапазону електричних моделей у виробників.

Чи варто ще замовляти газові та біо-LNG тягачі на 2027 рік?

Газ - вузький, але реальний варіант, і Volvo є єдиним виробником у цьому посібнику з новим газовим двигуном на 2027 рік. G13 видає від 420 до 500 hp і розрахований на біо-LNG. Вантажівки на LNG і CNG становили 2.6% нових реєстрацій у ЄС у 2025 році, тому мережі підержаних авто та сервісу менші, ніж для дизеля (дані ACEA, як у вступному абзаці).

Практичних доказів небагато, але вони конкретні. Шведський перевізник EMS Transport експлуатував газову вантажівку Scania на 460 hp протягом 320,000 km трохи більше ніж за рік на далеких перевезеннях, а заправка займала від 15 до 20 хвилин ( Новинний розділ Scania, 2026-06-30 ). Це історія одного клієнта, а не нова модель. Газовий тягач має сенс, коли ваші маршрути проходять через надійні станції біо-LNG і ви можете гарантувати ціну палива письмово.

Яке оновлення 2027 року важливе для вашої діяльності?

Правильне оновлення залежить від профілю маршрутів, а не від бренду. Цей розділ зіставляє чотири типові види перевезень із оновленнями, які до них застосовуються, без визначення загального переможця.

  • Далекорейсовий дизель на постійних маршрутах: нові варіанти двигунів - це Volvo D13, Mercedes-Benz Powerliner з OM 471 і коробкою G 291, а також Renault DE13 R. Super 11 від Scania - це 11-літровий варіант з HVO для всього ряду. Запитуйте у кожного дилера базу порівняння, що стоїть за будь-яким відсотком, і тестову поїздку на вашому маршруті.
  • Газ або біо-LNG: застосовні газовий Volvo G13 і газові вантажівки Scania, якщо заправки розташовані на ваших коридорах.
  • Мега-причепи: Mercedes-Benz eActros 600 / 400 Lowliner створений для цього, а серійне виробництво у Верті стартує з другого кварталу 2027 року.
  • Ранні електромобілі: MAN eTGX, опція Scania на 720 kWh, Renault E-Tech T 780 і DAF XG Electric публікують запас ходу понад 500 km. Зіставте їх із вашою щоденною відстанню та зарядкою в депо і прочитайте порівняння електричних тягачів перед складанням короткого списку.

Флоти з мішаними маршрутами можуть розрахувати вартість кілометра електричних і дизельних вантажівок перед тим, як зобов'язатися.

Замовляти зараз чи чекати наступного модельного року?

Замовляйте зараз, якщо поточні вантажівки потребують заміни, а потрібна модель уже в продажу. Почекайте, якщо вам потрібен новий рейтинг OM 471 від Mercedes-Benz, який надходить у вантажівки з квітня 2027 року, або опція батареї Scania на 720 kWh, що з'явиться на початку 2027 року. У Renault T High 2027 не вказано дати продажів, тож запитайте її письмово.

Порівнюйте пропозиції за сукупною вартістю володіння, а не за заявленою економією палива. Ціна дизеля - найбільша змінна, тож перевіряйте актуальні ціни на дизель по країнах під час моделювання експлуатаційних витрат. Коли вантажівки будуть в експлуатації, TMS дає змогу відстежувати вартість і використання на кожну вантажівку і перевірити, чи з'являється заявлена економія у ваших власних даних. Для оцінок за маршрутами до покупки калькулятор фрахту дає швидкий орієнтир витрат.

Часті запитання

Які нові дизельні двигуни з'являються для тягачів у 2027 році?

У Volvo є D13 (від 380 до 560 hp), у Mercedes-Benz - переглянуті OM 471 і OM 470 з квітня 2027 року, а Renault Trucks пропонує DE13 R до 540 hp. У релізі DAF не названо нового дизельного двигуна, у новинному розділі Scania представлено лише п'ятициліндровий Super 11, а MAN не опублікувала перевіреної цифри двигуна.

Чи можна порівнювати відсотки економії палива між виробниками?

Ні. Volvo наводить моделювання FH 500 з масою 35 t, Mercedes-Benz порівнює два номери моделей Actros L, а Scania порівнює Super 11 зі своїм 9-літровим двигуном. Це заяви виробників, тому сприймайте їх як відправну точку для тестової поїздки, а не як рейтинг.

Коли правила Euro 7 починають діяти для вантажівок?

За чинним законодавством Euro 7 застосовується до нових типів важких транспортних засобів з 2028-05-29, а до всіх нових важких транспортних засобів - з 2029-05-29. ACEA попросила дворічної відстрочки 2026-10-20, але цей запит не змінив закон.

Чи є попередження про відволікання водія обов'язковим на нових вантажівках?

Так. З 2026-07-07 попередження про відволікання уваги водія є обов'язковим для всіх нових реєстрацій згідно з Загальним регламентом безпеки (ЄС) 2019/2144, включно з вантажівками. DAF пропонує систему Drowsiness and Distraction Detection, хоча в її релізі не сказано, що функцію створено для цього правила.

Які виробники не показують нового двигуна 2027 року у своїх релізах?

У релізі DAF не названо нового дизельного двигуна, у новинному розділі Scania немає нового 13-літрового двигуна, а Iveco не опублікувала перевіреної цифри палива для MY2026. Останній перевірений показник Iveco - до 10.54% для S-Way MY24 порівняно з MY22.

Де знайти електричні тягачі?

Кожен виробник має електричний тягач у розділах про виробників вище, із заявленим виробником запасом ходу від 500 km до 720 km. Порівняння електричних тягачів, на яке є посилання раніше, детально розглядає батареї, зарядку та вантажопідйомність.

Плануєте закупівлю флоту на 2027 рік і хочете знати, скільки коштує маршрут сьогодні? Запросіть котирування на фрахт і порівняйте його зі своїми витратами на вантажівки.

LGFI-1234567

Warsaw → Berlin

В дорозі
Завантаження завершено
У дорозі
Розвантаження
Митне оформлення

Відстеження вантажу

Logifie
Відстеження вантажу

Знайте, де ваш вантаж. У будь-який час.

Введіть номер замовлення та код безпеки, щоб відстежити статус, маршрут і графік вашого відправлення в реальному часі.

  • Оновлення статусу в реальному часі для кожної зупинки
  • Безпечний доступ за номером замовлення та кодом відстеження
  • Повна хронологія з кількома зупинками та мітками часу
Безкоштовний додаток для водіївiOS & Android

Все, що потрібно далекобійнику. Завжди безкоштовно.

Знайдіть паркінг для вантажівок, порівняйте ціни на пальне та відстежуйте час водіння — без облікового запису, без підписки.

  • Паркінг для вантажівок — Знайдіть сертифіковані майданчики відпочинку на маршруті
  • Ціни на пальне — Порівняйте ціни на дизель на найближчих заправках
  • Час водіння — Відстежуйте час водіння та обов'язкові перерви
Download on the App StoreGet it on Google Play

Logifie Driver Assistant

від Logifie

Безкоштовний

Паркінг для вантажівок

50k+ місць

Ціни на пальне

В реальному часі

Час водіння

Відповідає ЄС

Реєстрація не потрібна

Нові вантажівки 2027: усі оновлення тягачів від | Logifie